ÜÇ-B 12

90° / 70 18 ° ( SULU ) 12.000 130° / 90 18 ° ( BUHARLI ) 15.800

TEKNİK ÖZELLİKLER
Firmamızca standart olarak 90/70 C sıcak su i.in 60.000 Kcal/h ısıtma kapasitesine kadar TABLO 2’de gösterilen değişik tiplerde imal edilen 
ÜÇ-B tipi sıcak hava apareylerimiz, küçük hacim işgal etmelerine karşılık yüksek kalorifik değerleri sağlamak gayesiyle dizayn edilmişlerdir. Cihaz vantilatörleri, salonun merkezi bir noktasına monte edilecek bir elektrikli oda termostatının motora ikazı ile durup çalışarak salon sıcaklığı sabit tutulmuş olur. Gerekirse bir termostat birkaç cihaz motoruna birden kumanda edilebilir. Daha büyük kapasiteli cihazlar standart dışı olup özel sipariş üzerine imal edilirler.

1- GÖVDE
DKP çelik sacdan imal edilmektedir. Mukavementi arttıracak şekilde özel konstrüksiyonludur. Hammerton boyalıdır. Uzun ömürlüdür.

2-SANTRİFÜJ VANTİLATÖR- MOTOR GRUBU
Statik ve dinamik balanslı santrifüj vantilatör, yüksek kalkış momentli elektrik motoruna direkt akuple olup, her tip için 1400 d/d’da (özel) çalışan çeşitleri mevcuttur.
Radyal vantilatörü emiş hunisinin dış taraftan apareye takılan ve vantilatörü koruyan bir tel kafesli emiş ağızlı vardır. Titreşimsiz ve gürültüsüz çalışır.

3-ISITICI BATARYA
Çelik boru üzerine elik şeritlerin dikine özel dezgahta sarılması, sarıldıktan sonra elektro galvanizlenerek iki kollektör arasında düşük bay-pass faktörünü gerçekleştirecek şekilde şaşırtmaca suretiyle imal edilmiş ve 15 atü tecrübe basıncına tai tutulmuştur. Demontabldır.
Boru bağlantılarının üstte oluşu fitting masrafını azaltmaktadır. Yüksek mukavemetli ve uzun ömürlüdür.

4-HAVA AYAR PANJURU
Havanın istenilen yönde dağılımını sağlamak üzere özel tertibatla müşterek hareketleri kanatlardan ve bunların çerçevesinden ibarettir. DKP sacdan mamul ve gövdeye uygun şekilde tespitlidir. Hareket koluna monte edilmiş zincir tertibatı ile panjurları istenen ayarda tutmak mümkündür.

5-ISITICI AKIŞKAN İTRİBAT AĞIZLARI
Standart olarak vidalı borudan imal edilmektedir. Sıcak sulu ve kaynar sulu sistemler için vidalı, buharlı sistemler için ise buhar girişi flanşlı, kondensi ise vidalı borudan imal edilmektedir.
İstek üzerine kaynar sulu sistemler için flanşlı irtibat yapılabilir.

6-İÇ-DIŞ HAVA KARIŞIM HÜCRESİ
Dış hava kullanılması halinde ayar tertibatı iç-dış hava klapesi ve emiş kafes teli ile kücehhez karışım hücresi sayesinde istenen oranda karışım havası ayarı yapılarak havalandırma sağlanabilir.