8608

204.3 m3/h

‘NC’’ Plastik Dolgulu
 Su Soğutma Kuleleri

KULE DIŞI KAPLAMASI
Standart olarak kırılmaya mukavim oluklu onduline galvaniz sac veya plastik levhadan teşkil edilmiştir. Herhangi bir hava kaçağına müsaade etmeyecek şekilde sızdırmaz olarak kule üzerine monte edilmektedir.

FAN
NC serisi kuleler için özel olarak dizayn edilmiştir; kanatları ayarlanabilir, statik ve dinamik olarak tam balanslı, paslanmaya karşı alüminyum döküm malzemeden döküm mamul fan kullanılmaktadır.

MEKANİK ELEMANLAR
Elektrogalvanizli çelikten mamul tahrik şaflı iki ayrı yerden ağır hizmet tipi rulmanlarla yataklanmıştır. Özel dizaynlı elastik kaplin veya kayış-kasnak tertibatı sayesinde titreşim problemi halledilmiştir. NC kulelerinde gürültü seviyeleri düşük desibel değerlerine indirilmiştir. Özel olarak redüktörlü tahrik sistemi de kullanılabilmektedir.

SICAK SU DAĞITIM SİSTEMİ
Sıcak galvanizli veya epoksi boyalı çelikten mamul tabii akışlı su dağıtım sistemi ile minimum pompolama basıncı ve uzun işletme ömrü temin edilmiştir. Tabii akışlı su dağıtım özel şekilde dizayn edilmiş poliproplen fıskiyelerle yapılmaktadır.

ARI PETEĞİ ELİMİNATÖRLERİ
Plastik polistirenden imal edilen eliminatörler havayı iyi yönlendirmeleri nedeniyle, fandan düşük güç çekilmesini sağlarlar.
Kontrol ve bakımları kolaydır.
Eliminatörler çift geçişli olarak monte edildiklerinden hava içindeki suyu gayet iyi şekilde tutarlar. Sürüklenme kaybı %0,2’nin altındadır. Eliminatörler özel olarak PVC’den yapılabilir.

FAN SİLİNDİRİ
Sıcak galvanizlenmiş veya epoksi boyalı çelikten imal edilen fan silindiri havanın fana kolay girişini, dolayısıyla kulenin verimli çalışmasını temin edecek şekilde dizayn edilmiştir. Ayrıca yabancı maddelerin girmesine mani olacak şekilde çelik telden bir kafesle korunmuştur.

HAVA GİRİŞ PANJURLARI
Standart olarak kırılmaya mukavim oluklu eternit veya plastik levhadan yapılmış olan hava giriş panjurları; hava akışını üniform olarak düzenleyecek şekilde dizayn edilmiş buzlanma problemi minimuma indirilmiştir. Panjurları kontrol ve bakım sırasında kolayca değiştirmek, söküp takmak mümkün olmaktadır.